Čilić protiv Federera traži pobjedu za kraj sezone

0

Iako je ostao bez izgleda za plasman u polufinale Nitto ATP Finalsa u Londonu, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ima dovoljno motiva za pobjedu protiv Rogera Federera.

Lako je to mogao biti dvoboj za prvo mjesto u skupini Boris Becker. Čilić je u trećem setu protiv Nijemca Aleksandra Zvjereva imao 3:1 i 0-30 na servis protivnika, a u sljedećem gemu propustio 40-15 na svom početnom udarcu. Protiv Amerikanca Jacka Socka Čilić je treći set otvorio s 3:0, imao je i loptu za 4:1, kod 5:4 i 30-30 bio je na dva poena od pobjede, a u tie-breaku poveo 4:2 pa izgubio pet poena zaredom. Ovako, Federer je s dvije pobjede osigurao polufinale, a Čilić ulazi u ovaj meč sa spoznajom da mu je to posljednji izlazak na teren u ovoj sezoni.

Pokušat ću se maksimalno pripremiti za taj meč. Nije mi lako nakon dva poraza, pogotovo što sam mogao dobiti oba meča, a bio bih zadovoljan i s jednom pobjedom. Zadnji meč protiv Federera mi nosi veliku motivaciju, bilo bi sjajno da ostvarim tu pobjedu i završim sezonu na pozitivan način. Lani mi je to u Londonu uspjelo pobjedom protiv Nishikorija. Bilo bi fenomenalno dobiti Federera, saznanje da sam pobjedom okončao sezonu olakšalo bi mi i pripremni period za 2018. godinu, rekao je Čilić.

Čilić je Federera dobio tek jednom u osam dosadašnjih međusobnih susreta, u polufinalu US Opena 2014. Bio je blizu i u četvrtfinalu Wimbledona 2016., kada je imao 2:0 u setovima i tri meč-lopte u četvrtom setu. Jedini ovogodišnji njihov susret bio je u finalu Wimbledona, Čilića su mučili žuljevi pa je osvojio tek 8 gemova.