Čilić poražen u finalu Geneve

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u finalu ATP turnira u Genevi od Švicarca Stanislasa Wawrinke s 4:6, 6:7 (11).

Bez obzira na poraz Čilić može biti zadovoljan s nastupima u Švicarskoj jer mu je ovo prvi turnir nakon ozljede. Tijekom tjedna je bio bolji od Latvijca Gulbisa, Argentinca Delbonisa i Španjolca Davida Ferrera.

U prvom setu Wawrinka je načinio break već u trećem gemu, poveo je 2:1 i rutinski održao prednost za 6:4, Čilić je dominirao u setu broj dva. Načino je break za 3:1, imao je 5:2 ali je tada Wawrinka odgovorio s gema u nizu. U tie breaku se vodila velika bitka a Čilić je vodio 4:1 i uz to ima čak pet set lopti. Nije izdržao i domaći tenisač je na kraju zasluženo slavio.

Wawrinka je od 2013. godine dobio svako finale u kojem je igrao,a ovo mu je bilo 10. zaredom. U međusobnim susretima protiv Marina Čilića vodi 10:2. Što se našeg tenisača tiče u Genevi je odigrao svoje 25. finale u karijeri te ima 14 pobjeda i 11 poraza.

U finalu ATP turnira u Nici u konkurenciji parova Mate Pavić i Novozelanđanin Michael Venus poraženi su sa 6:4, 4:6 i 8:10 od Kolumbijaca Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. Pavić i Venus su tako ostali na zajedno četiri osvojena trofeja u karijeri.