Čilić u finalu Basela!

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u finale ATP 500 turnira u Baselu pobjedom protiv Nijemca Miše Zvjereva s 4:6, 7:5, 6:3 nakon 2 sata i 11 minuta igre.

Čilić je tako zaradio dodatnih 120 bodova i primakao se plasmanu na ATP World Tour Finals, završni turnir osmorice najboljih tenisača svijeta, koji će se igrati u Londonu. Potvrdio je i dobru formu pred Davis Cup finale Hrvatska-Argentina u Zagrebu.

60 mjesta slabije rangirani (72-12) i godinu dana stariji (29-28) Mischa Zvjerev (rođen u Moskvi, njegov 10 godina mlađi brat Alexander junior rođen je u Hamburgu) oduzeo je Čiliću servis u 5. gemu prvog seta, te je kod 4:4 u drugom setu imao 0-40. Kod 5:5 je imao još jednu break-loptu, ali se Čilić izvukao i u posljednjem gemu prije tie-breaka realizirao svoju prvu priliku u meču. Treći set je ponudio puno uzbuđenja. Čilić je kod 2:2 spasio break-loptu, u sljedećem gemu propustio 0-40, ali je naredna dva gema dobio bez izgubljenog poena i poveo 5:3. Na servisu za meč je spasio break-loptu i s tri poena u nizu nakon 30-40 zaključio dvoboj.

Prvi međusobni dvoboj, na Futuresu u Hrvatskoj 2006., dobio je Zvjerev (9-7 u tie-breaku 3. seta), da bi Čilić uzvratio 2011. u Rotterdamu (6:2, 6:4) i lani u Stuttgartu (4:6, 7:6(5), 7:6(5)).

Čiliću na putu do trofeja stoji Japanac Kei Nishikori, kojeg je prije dvije godine nadigrao u finalu US Opena.