Ćorić u četvrtfinalu Dohe

0

Borna Ćorić izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u katarskoj Dohi koji je prije deset godina osvojio Ivan Ljubičić. Nakon što je spasio tri meč-lopte protiv 10. tenisača svijeta Pabla Carrena Buste, imao je puno lakši posao s Gruzijcem Nikolozom Basilašvilijem.

Gotovo pet godina mlađi i 11 mjesta bolje rangirani (48-59) Ćorić slavio je sa 6:1, 6:3 za sat i petnaest minuta. Dvadeset jednogodišnji Zagrepčanin je otvorio meč s 3:0, načinio novi break za 5:1, pa nakon tri propuštene set-lopte izvukao break-loptu i realizirao četvrtu priliku za 6:1. U drugom setu je Ćorić poveo 5:1 i pritom imao meč-loptu, potom je jedini put u meču izgubio svoj početni udarac, ali je zaključio meč svojim petim breakom, i to bez izgubljenog poena. Sljedeći protivnik bit će mu Rus Aleksandar Rubljev, koji je izbacio 7. nositelja, španjolskog rutinera Fernanda Verdascoa, sa 6:4, 3:6, 6:4.