Ćorić ispao u 1. kolu Istanbula

0

Borna Ćorić je nastup na ATP turniru u Istanbulu okončao već u 1. kolu. Sedmog je nositelja nakon 2 sata i 43 minute igre svladao Srbin Dušan Lajović sa 6:3, 6:7(1), 7:5.

Trideset mjesta bolje rangirani (54-84) i šest godina mlađi (20-26) Ćorić propustio je pet break-lopti, doduše nepovezanih, kod 3:3, da bi mu Lajović u sljedećem gemu oduzeo servis i zaključio prvi set. Srpski tenisač produžio je seriju na 5 uzastopnih gemova i poveo 2:0 u drugom setu. Držao je prednost do 5:3, kod 5:4 je servirao za meč, ali je Borna izborio 0-40 i realizirao treću priliku za 5:5. Izgubio je još jednom servis, Lajović je kod 6:5 i 30-15 bio dva poena udaljen od pobjede, ali je Ćorić s tri poena u nizu došao do tie-breaka. Izgubio je prvi poen na svom servisu, pa dobio sedam zaredom, od čega četiri protiv servisa! Ćorić je otvorio treći set breakom i držao prednost do 4:2, kada se Lajović vratio na 4:4. Sve je vodilo prema novom tie-breaku, ali je kod 5:6 i 30-15 Ćorić izgubio tri poena zaredom, a Lajović realizirao svoju prvu meč-loptu.