Ćorić spasio tri meč-lopte u prvom kolu Dohe!

0

Borna Ćorić u svom je prvom meču u novoj sezoni na ATP turniru u Dohi spasio tri meč-lopte i nakon 2 sata i 40 minuta igre svladao 10. tenisača svijeta, Španjolca Pabla Carrena Bustu s 5:7, 6:2, 7:6(8)!

Prvi je do prilike došao Ćorić, ali nije realizirao loptu za 4:2. Carreno Busta je okrenuo 3:2 na 3:5, Ćorić se vratio na 5:5, pa drugi put izgubio servis. U drugom setu je nakon 2:2 Ćorić osvojio četiri gema zaredom, ali je u prvom gemu trećeg seta izgubio servis. Bio je Ćorić na dva poena od poraza, imao je Španjolac 30-0 na servisu za meč, ali je sa 7 poena u nizu borbeni Borna izborio 5:5 i 40-0. Nije to iskoristio, drugi nositelj je načinio novi break i osigurao drugi servis za meč. Ćorić je došao do 0-40 i realizirao treću priliku za 6:6! Poveo je Ćorić 3:1, izgubio četiri poena zaredom, pa se vratio na 5:5. Carreno Busta je imao tri meč-lopte, pri čemu je ona kod 7:6 bila na servisu Španjolca, ali je Ćorić sve izvukao, dočekao svoju priliku i odmah je zgrabio za 10:8. U osmini finala Borna Ćorić igrat će protiv Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.