Dinamo-Hajduk 3:1, ozljeda Futacsa

0

Dinamo je pobijedio Hajduk s 3:1 (1:0) u derbiju 4. kola Hrvatske nogometne lige. Loša vijest za Hajduk je i ozljeda Marka Futacsa.

Dinamo je poveo u 8. minuti. Lecjaks je uzeo loptu ispred Nižića, Hodžić gurnuo za Ćorića, koji je ušao između Carbonieria i Radoševića, izbio sam ispred Stipice i poentirao. Zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena.

U nastavak je Carillo krenuo s Futacsem umjesto Saida, a već u prvom dodiru s loptom, nakon što je Ohandza prošao po lijevoj strani, Futacs je izbliza pogodio gredu. Hajduk je izjednačio u 64. minuti. Radošević je izveo korner s desne strane, na drugoj stativi je sam ostao Nižić i s pet metara pogodio ispod Livakovića.

U 70. minuti Futacs se prilikom doskoka uhvatio za lijevo koljeno i ostao ležati. Odmah je signalizirao da ne može nastaviti utakmicu i strahuje se da je riječ o ozbiljnijoj ozljedi.

U 79. minuti prijelomni trenutak susreta. Hajdukova obrana nije uspjela očistiti loptu ispred svog kaznenog prostora, a Olmo je preciznim udarcem s 18 metara naciljao donji lijevi kut Stipice. Nije se Hajduk oporavio od toga, Dinamo je u sljedećoj akciji pečatirao pobjedu. Fernandez je prošao po lijevoj strani, dojam je da je potkačio Juranovića i gurnuo loptu u sredinu. Henriquez je pucao, Stipica obranio, Henriquez potom udario koljenom Stipicu u glavu, a Soudani pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Hajduk je nastupio u sastavu: StipicaJuranović, Nižić, Carbonieri, MemollaRadošević, Savvas, Hamza (od 66. Kožulj) – Vlašić, Said (od 46. Futacs) (od 74. Šehić), Ohandza.