Donna Vekić u polufinalu Brisbanea

0

Donna Vekić otvorila je sezonu plasmanom u polufinale WTA turnira u australskom Brisbaneu. Lanjskoj finalistici je prepustila samo dva gema.

Bjeloruskinja Aljaksandra Sasnović uzvratila je Ukrajinki Elini Svitolini za poraz u prošlogodišnjem finalu, ali je zapela na Donni Vekić. Osječanka je za manje od sat vremena došla do 6:2, 6:0. Otvorila je meč s 4:0, zadržala prednost do kraja prvog seta, a onda projurila kroz drugi set. Protivnici nije dala nijednu priliku da joj oduzme servis. U drugom setu je ukupno izgubila samo 9 poena.

Vekić će u polufinalu igrati protiv osme tenisačice svijeta, Čehinje Karoline Pliškove. Peta nositeljica je za nepunih sat i pol u meču s puno oscilacija svladala Zagrebpačnku s australskom putovnicom Ajlu Tomljanović sa 6:1, 1:6, 6:1.