Finale Bura-Mladost

0

Splitska Suzuki Bura i zagrebačka Mladost igrat će finale Hrvatskoga vaterpolskog kupa za žene. Bura je u polufinalu bila bolja od riječkog Primorja, a Mladost od šibenske Viktorije.

Završni turnir u Slavonskom Brodu otvoren je utakmicom Mladost-Viktorija 23:4 (4:2, 6:1, 7:1, 6:0). Uspjele su Šibenčanke izjednačiti na 2:2 u 6. minuti susreta, ali su u preostalih 26 minuta postigle još samo dva gola. U zadnjih 9 minuta – nijedan. Dva gola je dala Elena Vukelić, po jedan Glorija Badžim i Matea Galić. Marijeta Barišić je imala četiri obrane.

Suzuki Bura je imala puno teži posao s Primorjem. Završilo je 10:7 (2:3, 3:1, 5:2, 0:1). Riječanke su vodile 2:0 i 3:2, izjednačavale na 4:4, 5:5 i 6:6, da bi Splićanke serijom 4:0 u završne četiri minute treće četvrtine prelomile utakmicu u svoju korist. Ivana Butić je dala 4, Tereza Balić 3, a Ana Vuletić, Domina Butić i Karla Srdanović po 1 gol, uz 10 obrana Sare Srhoj.

Finale će se igrati u subotu u 15.30. Polufinala u muškoj konkurenciji igrat će u 13.30 dubrovački Jug CO i splitski Jadran, te u 19 sati riječko Primorje EB i zagrebačka Mladost.