Hajduk bez polufinala Kupa

0

Gorica je prvi put izborila polufinale Hrvatskoga nogometnog kupa pobjedom protiv Hajduka s 3:0 (1:0). Parovi polufinala su Dinamo-Gorica i Istra 1961-Rijeka.

Hajduk tako ni u osmom pokušaju nije uspio Goricu pobijediti u gostima. Već u 9. minuti je Kristijan Lovrić dobio loptu od Kalika. Povukao je nekoliko koraka, pa zapucao s 18 metara pored Todorovića. Vušković nije stigao blokirati, a lopta je otišla van domašaja Kalinića prema njegovim lijevim rašljama.

Prvi udarac unutar okvira gola Gorice Hajduk je uputio u 50. minuti. Atanasov je lijepo pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, a Banić iz svojih lijevih rašlji izvadio loptu u korner. U 56. je Gorica mogla riješiti utakmicu. Nakon kornera s lijeve strane, sam je na drugoj stativi ostao Suk. Primio je loptu, pucao u bliži kut, a Kalinić je nogom odbio u korner. U 60. je Dolček desnom nogom pogodio mrežu Gorice, ali je prije toga Livaja bio u zaleđu kad je blokirao udarac Fossattija.

U 67. je Banić lako obranio udarac Todorovića lijevom nogom. U 78. je Kalinić dao za Fossattija koji je povukao kontru i pronašao Livaju na desnoj strani kaznenog prostora. Livaja je išao prema sredini, prošao dvojicu i zapucao, ali pored gola.

Pobjedu je Gorica potvrdila u 82. minuti. Na desnoj strani su kombinirali Musa i Dvorneković, Matar je petom ostavio loptu za Nimelyja, ovaj proslijedio do Lovrića koji je sa 17 metara, opet pored Todorovića, pogodio donji lijevi kut Kalinića. U 88. je Nimely pokušao uposliti Lovrića, Todorović je blokirao, a Nimely povukao korak-dva i s 14 metara pogodio donji desni kut.

Hajduk je igrao u sastavu: Kalinić – Vušković, Simić (od 77. Jurić), Mujakić – Todorović, Fossatti, Atanasov, Čolina – Dolček (od 66. Jakoliš), Livaja, Jairo (od 86. Biuk).

Prethodno je Istra 1961 u Oriovcu pobijedila Oriolik s 3:0 (0:0). Japanac Hara je u 60. i 87. minuti zabio, a njegov je ubačaj u 90. minuti Živatović skrenuo u vlastitu mrežu.