Hajduk-Dinamo: pionirima bod

0

Pioniri Hajduka su na Poljudu u derbiju s Dinamom odigrali 1:1 i zadržali dva boda prednosti, dok su kadeti izgubili 0:3 pa za Dinamom zaostaju 6 bodova.

Dvostruki program otvorili su pioniri. Dinamo je poveo u 16. minuti preko Mateja Mamića, da bi u 57. izjednačio Marko Kušec autogolom nakon prodora Stipe Biuka. U međuvremenu je Dinamo imao lijepu priliku za povećanje prednosti, ali je i Hajduk nakon izjednačenja mogao do pobjede, pa je remi pravedan. Prvi je to remi Hajdukovih pionira nakon 10 pobjeda i 2 poraza (u Šibeniku i Vinkovcima s po 0:1). Hajduk ima 2 boda više od Dinama, koji ima zaostalu utakmicu u Rijeci.

Kadeti Dinama nadigrali su Hajduk zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu koje je pogotkom otvorio Bartol Franjić. Nedugo zatim povisio je Antonio Marin, a visoku pobjedu gostiju pečatirao je Leon Šipoš 15 minuta prije kraja. Dinamo je tako pobjegao 6 bodova Hajduku uz zaostalu utakmicu koju će 23. studenog odraditi u Rijeci.