Hajduk osvojio 4 boda u Rijeci

0

Hajduk je u Rijeci osvojio 4 boda u derbijima 17. kola 1. HNL pionira i kadeta. Pioniri Jure Srzića su remizirali, dok su kadeti Siniše Oreščanina preokretom došli do pobjede.

U 70 minuta pionirske utakmice mreže se nisu tresle. Hajduk je na prvom mjestu, ima 41 bod, a Dinamo 36, ali i dvije zaostale utakmice, 11. prosinca s Hrvatskim dragovoljcem na Hitrec-Kacijanu i 19. veljače u Zadru na Bagatu. Slijede Zagreb s 33 i Split koji ima 31 bod. Rijeka je sedma s 27 bodova.

Kadeti Hajduka, tada još pod vodstvom Krešimira Režića, u 2. su kolu 21. kolovoza na pomoćnom igralištu u Poljudu vodili protiv Rijeke 2:1 da bi gosti s dva gola u nadoknadi vremena stigli do pobjede. Hajduk je uzvratio na igralištu Robert Komen na Podmurvicama. Mohorovičić je početkom drugog poluvremena doveo Rijeku u vodstvo. Izjednačio je u 48. minuti Michele Šego nakon prodora Palaverse po desnoj strani. Pobjedu je Hajduku 10 minuta prije kraja, u 70., donio Jurica Bajić. Dinamo ima 43 boda i zaostalo gostovanje u Zadru koje će odraditi u veljači, Hajduk ima 40, a Rijeka je ostala na 37 bodova.