Hajduk pobijedio Slaviju i u Sofiji!

0

Hajduk je pobijedio Slaviju na stadionu Vasil Levski u Sofiji s 3:2 i nakon 1:0 prije tjedan dana na Poljudu izborio treće kolo kvalifikacija za UEFA Europa ligu. Prvo je vodstvo Hajduku donio Stanko Jurić, a drugo i treće Mijo Caktaš.

Željko Kopić morao je mijenjati ionako oslabljeni sastav (bez Nižića, Posaveca, Duke i Tudora) već nakon 5 minuta igre kad je nakon oštrog starta jednog od bugarskih igrača ozlijeđen Beširović. Ušao je Stanko Jurić, koji je iz Dugopolja zimus stigao u Hajduk 2.

Hajduk je poveo u 24. Minuti. Gyurcso i Jurić su kombinirali po lijevoj strani, Jurić je prejako ubacio pa je lopta otišla na suprotnu stranu gdje se Toma Bašić izborio za loptu, centrirao, a Stanko Jurić glavom s 12-13 metara poslao loptu u suprotni kut i na najbolji način obilježio svoj debi za prvu momčad Hajduka.

Na samom isteku prvog poluvremena, Caktaš je u gornjem desnom kutu kaznenog prostora srušio Karabeljova, a Ivanov je sigurno realizirao kazneni udarac.

Nakon promjene strana, u istom se kaznenom prostoru, ovaj put u njegovom lijevom gornjem kutu dogodio novi jedanaesterac. Toma Bašić je ubacio iz slobodnog udarca, Bugari odbili u korner, nakon kojeg je Caktaš spustio loptu glavom, a Uzunov igrao rukom. Caktaš je pogodio desne rašlje Stergiakisa, koji je pogodio stranu, ali ništa nije mogao.

Dvadeset minuta prije kraja nadu domaćinu vratio je Yomov. Šokolarov je primio loptu pored Lopeza, dojam je da je to učinio rukom, njegov je udarac iz neposredne blizine obranio Ljubić, ali je Yomov odbijenu loptu pored Tome Bašića poslao u mrežu za 2:2.

U 83. minuti Marin Ljubić je sjajnom obranom spriječio Angelova da neometan sa 7 metara dovede Slaviju na korak od prolaska u treće pretkolo.

Sve dvojbe otklonio je Mijo Caktaš u 86. minuti. Slobodni udarac izveo je s desne strane Bašić, a Caktaš glavom pogodio za 2:3.

Hajduk je nastupio u sastavu: Ljubić – Juranović, Mikulić, Lopez, Fomitchow – T. Bašić, Beširović (od 6. Jurić), Hamza (od 77. Vučur) – Caktaš, Gyurcso (od 66. Šego), Said.