Hajduk svladao Slaviju

0

Hajduk je na Poljudu u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici pred 5 tisuća gledatelja svladao Slaviju iz Praga s 1:0. Jedini gol dao je Nikola Vlašić u 45. minuti.

Hajduk je bio bolji u prvom poluvremenu. Dva dalekometna pokušaja Kožulja, promašaj Mujana s nepuna dva metra i na kraju pogodak nakon akcije Juranovića i Tudora koju je rutinski okrunio Vlašić. Slavia je svoju šansu propustila u 34. minuti kad je Stipica obranio Mešanoviću, a odbijenu loptu koju je ka mreži poslao Hušbauer izbio je s crte gola Ćosić. U nastavku su brojne izmjene u sastavu Hajduka razbile ritam utakmice. Gosti su tražili jedanaesterac, poništen im je i pogodak, a udarac pričuve Baraka u 76. minuti iz neposredne blizine obranio je Grbić.

Hajduk je počeo utakmicu u sastavu Stipica, Juranović, Ćosić, Nižić, Milić, Jefferson, Tudor, Sušić, Kožulj, Mujan, Vlašić. Još su igrali Grbić, Šimić, Radčenko, Maganto, Mastelić, Kalik, Pejić, T. Bašić, Memolla, Ismajli, Erceg, Vojković.