Hrvatska dala 3 gola Španjolskoj

0

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija u prvom je nastupu na Europskom prvenstvu u Beogradu izgubila od branitelja naslova Španjolske s 3:29 (0:8, 2:8, 0:5, 1:8).

Prema očekivanju, bio je to lakši trening za aktualne europske prvakinje i olimpijske doprvakinje, te bivše svjetske prvakinje iz 2013. Španjolska je osigurala pobjedu sa 7 golova već u prvih 5 minuta. Za čvrstu obranu protivnica naše nisu našle rješenje, a kazna je stizala iz brzih kontranapada. U drugoj su četvrtini izabranice Nikše Savina dva puta našle put do protivničke mreže. Učinile su to Petra Županić u 10. za 1:10 i Emmi Miljković u 16. minuti za 2:15. Dvije i pol minute prije kraja susreta, u strijelce se upisala i kapetanica splitske Suzuki Bure Ivana Butić za 3:26. Alexandra Ratković je imala 5 obrana.

Daleko neizvjesnija utakmica očekuje se u srijedu, kada će Hrvatska u 16.45 igrati protiv domaćina Srbije.