Hrvatska izgubila od Slovenije

0

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je od Slovenije u Osijeku s 23:28 (10:15) u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj.

Slovenija je tako napravila veliki korak prema Njemačkoj gdje će se u prosincu održati smotra najboljih rukometašica svijeta. Hrvatska je držala priključak do 4:4, kada su Slovenke preuzele kontrolu s četiri pogotka zaredom. Ivana Kapitanović je s nekoliko obrana omogućila suigračicama da se približe na 9:11, ali su na poluvrijeme gošće ipak otišle s pet pogodaka prednosti. Rutinski je Slovenija održavala prednost u nastavku, Hrvatska je s 13:19 smanjila na 21:23, ali je završnica, nakon minute odmora koju je pozvao Uroš Bregar, opet otišla na konačnih pet pogodaka prednosti. Uzvrat će se odigrati u četvrtak u Celju.

Nije bilo dovoljno, za dobiti Sloveniju treba odigrati izvrsno, to je u sportu mjerilo. Puno smo zicera promašili, puno golova primili, ali ništa nije ni nemoguće ni nedostižno. To je sport, popravimo li naše greške, prije svega u obrani, a onda i u napadu, odnosno u tranziciji, možemo Slovenkama parirati u Sloveniji, ako ne i pobijediti, izjavila je nakon utakmice Ivana Kapitanović, s 10 obrana prvo ime Hrvatske. Istakle su se i Kristina Plahinek s 5 te Maja Kožnjak s 4 gola. Sloveniju su predvodile Tamara Mavsar i Neli Irman s po 6 pogodaka, uz 13 obrana Amre Pandžić.