Hrvatska izgubila od Slovenije i ostala bez medalje

0

Hrvatski rukometaši ostali su bez odličja na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u dvoboju za treće mjesto poraženi od Slovenije 30:31.

Poraz Hrvatske uslijedio je iako su u 40. minuti imali prednost od osam pogodaka a u posljednjih osam minuta ušli su s viškom od pet golova, te su Slovenci nevjerojatnim preokretom stigli do svjetske bronce.

U 41. minuti Tin Kontrec je zabio gol za 24:16 i činilo se da je medalja u džepu. Slovenci nisu imali odgovora na odličnu hrvatsku igru.

Međutim, Hrvatska se nakon toga ugasila te je Slovenija postizala pogodak za pogotkom dok nije došla do prvog vodstva i prve medalje na velikim natjecanjima.

Najučinkovitiji u našoj reprezentaciji bili su Cindrić sa 7, Štrlek sa 6, a Šebetić sa 5 pogodaka. Kod Slovenaca nabolji su bili Marguč, Cingesar i Bezjak po 4 pogodaka.

U današnjem finalu (17.30 sati) igraju Francuska i Norveška.