Hrvatska ostvarila i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu

0

Hrvatska je ostvarila i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Nakon Islanda i Japana, izabranici Lina Červara u Münchenu su nadigrali i Makedoniju s 31-22 (16-11).
Hrvatska je tako osigurala plasman u drugu fazu natjecanja. Hoće li prenijeti 2, 3 ili sva 4 boda ovisit će o dvoboju sa Španjolskom u četvrtak. Prije toga, u srijedu će naši igrati s Bahrainom.

Makedonci su držali rezultatski priključak do sredine prvog poluvremena. Šego je obranio zicer, a Duvnjak preko cijelog terena pogodio prazan gol za 7-4. Pet minuta kasnije Duvnjak je zabio svom snagom s 9 metara, a Šipić s crte i Vranković s centra na prazan gol nakon nove obrane Šege digli našu prednost na 13-7. Kod 14-8 naši nisu iskoristili napad. Igra bez golmana, 7 na 6, osvetila se i Hrvatskoj pa su se Makedonci približili na 15-11. Taleski je skrivio isključenje i sedmerac, a Karačić postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Makedonija kod 19-16 i 22-19 imala napad za povratak neizvjesnosti, da bi Hrvatska u završnici došla do najveće prednosti.
Nagradu za najboljeg igrača dobio je Domagoj Duvnjak koji je dao 6 golova i upisao 8 asistencija. Marin Šego je imao 12 obrana.