Hrvatska osvojila Trofej Jadrana

0

Hrvatska vaterpolo reprezentacija osvojila je prvo mjesto na Trofeju Jadrana u Herceg Novom u sklopu priprema za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Nakon pobjede protiv Mađarske s 11:9 i poraza od domaćina Crne Gore s 8:9 golom Ivovića pet sekundi prije kraja, naši su u zadnjem kolu svladali Španjolsku s 8:7 (3:2, 2:3, 3:2, 0:0). dok je Mađarska nadigrala domaćina turnira Crnu Goru s 11:7. Crnogorci su u 1. kolu odigrali 5:5 protiv Španjolske, dok je Mađarska u 2. kolu bola bolja od Španjolske s 11:9. Hrvatska je tako prva sa 6 bodova koliko ima i Mađarska, Crna Gora je ostala na 4 boda, a Španjolska je osvojila 1 bod.

Hrvatska je protiv Španjolske kontrolirala utakmicu, vodila 2:1, 4:2, 5:3, 7:5, 9:7. Španjolska je tek jednom povela (0:1) i tri puta izjednačila (2:2, 4:4, 7:7). Konačan rezultat postignut je još u trećoj četvrtini, u posljednjoj dionici nije bilo golova nakon što ih je u prve tri četvrtine postignuto po pet. Tri gola za Hrvatsku dao je Antonio Petković, po dva Petar Muslim i Sandro Sukno, a jedan Ante Vukičević. Hrvatska će pripreme za obranu naslova olimpijskog pobjednika nastaviti u Zadru.