Hrvatska pobijedila Gruziju

0

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u Tbilisiju je nakon 101 minute igre pobijedila Gruziju s 3:1 i tako osigurala plasman među 12 najboljih u Europi.

Hrvatska je tako zadržala izglede da izbori izravni plasman na sljedeće Europsko prvenstvo 2019., na kojem će, uz četiri domaćina (Češka, Mađarska, Poljska, Turska), nastupiti još 8 najbolje plasiranih reprezentacija s ovogodišnje smotre. Češka je osigurala prolaz, Poljska i Mađarska su u istoj skupini pa će jedna od te dvije reprezentacije sigurno proći dalje, a Turska u subotu navečer igra svoju prvu utakmicu na Europskom prvenstvu.

Odlično su naše djevojke odigrale prva dva seta i lako ih riješile u svoju korist s 25:12 i 25:13. Kao i dan ranije protiv Bjelorusije, uslijedio je veliki pad koncentracije pa su Gruzijke u trećem setu povele 16:8 i 18:11. Hrvatska se primakla na 22:21, ali nije uspjela spasiti set – 23:25. Nakon izjednačene igre početkom četvrtog seta, Hrvatska se u središnjici odvojila na 17:12. Činilo se tada da je Hrvatska naučila lekciju i da neće i drugi put ispustiti pobjedu iz ruku. Ali Gruzija se primakla na 17:15, a potom i okrenula na 20:21! Srećom, Gruzija je ipak  kvalitetom slabija od Bjelorusije, a izabranice Igora Lovrinova smogle su snage u završnici doći do 25:23. Glavni teret iznijele su tehničarka Ana Grbac i raspoložene pucačice Katarina Barun Šušnjar i Samanta Fabris.

Hrvatska će razigravati za plasman u četvrtfinale, a prije toga će u nedjelju u 18 sati igrati s Italijom.