Hrvatska pomela Island

0

Hrvatska muška rukometna reprezentacija prenijet će 2 boda u drugu fazu Europskog prvenstva u Poljskoj nakon što je u Katowicama nadigrala Island s 37:28.

Prethodno je Norveška pobijedila Bjelorusiju s 29:27, čime je Hrvatska osigurala nastavak natjecanja, dok je Island morao osvojiti barem jedan bod zbog poraza u međusobnom susretu s Bjelorusijom. No naša je reprezentacija odigrala jednu od svojih najboljih utakmica uopće. Protivnik je razbijen već u prvih 18 minuta s 14:4, u nastavku je prednost narasla i na 24:12, a Island se najbliže primakao šest minuta prije kraja, na 7 golova razlike, 33:26.

Sjajnu je partiju, najbolju u dresu Hrvatske, odigrao Marino Marić. Osam golova uz tek jedan promašaj i velik doprinos u obrani. Štrlek je dao 6, po tri iz kontre i s krila, uz stopostotnu učinkovitost. Alilović je imao 10, Stevanović 4 obrane.

Igrali su odlično. Imali su strašan angažman, taktičku disciplinu i veliku želju. Mogu ih samo pohvaliti i zahvaliti im što su odigrali tako hrabro i srčano za Hrvatsku. To je jako lijepo, izjavio je hrvatski izbornik Željko Babić.

U Krakowu je Manaskov sekundu prije kraja donio Makedoniji Ivice Obrvana 27:27 protiv Srbije za prolaz u drugi krug. Poljska je na krilima navijača dobila Francusku 31:25.

Hrvatska seli u Krakow. U skupinu 1 su po 4 boda prenijele Poljska i Norveška, po 2 Hrvatska i Francuska, a bez bodova dalje idu Bjelorusija i Makedonija. Hrvatska će u četvrtak igrati s Makedonijom, u subotu s Francuskom, te u srijedu 27. siječnja s Poljskom. Dvije najbolje reprezentacije idu u polufinale, treća razigrava za peto, a četvrta za sedmo mjesto na Europskom prvenstvu.