Hrvatska savladala Island!

0

Hrvatska je nadigrala Island s 31-27 (16-14) u 1. kolu B skupine Svjetskog rukometnog prvenstva.Hrvatska je prvo poluvrijeme dobila sa 16-14 iako je Island većim dijelom vodio. Prvih 15 minuta donijelo je 9 izjednačenja. Naši su samo dva puta poveli, 7-6 i 9-8. Island je zabio tri gola zaredom, imao 11-9, 12-10 i 14-11. Šest minuta do odlaska na odmor Marin Šego je sjajnom obranom spriječio Islanđane da dođu do plus četiri. Pokrenulo je to seriju 5-0 kojom je Hrvatska okončala prvih 30 minuta.

Stepančić je zabio za 17-14, Cindrić za najveću prednost 19-15. Nisu naši realizirali napad za plus pet, ali su držali prednost do 21-17. Island je promijenio vratara i serijom 7-1 došao do 24-22. Hrvatska je nakon minute odmora izjednačila, a Stepančić iz prekršaja pogodio za 27-26. Pogrešku protivnika Duvnjak je iskoristio za asistenciju Horvatu koji je zabio zicer za 28-26, a Mandić je istrčao kontru za 29-26. Obrana je dva puta blokirala Islanđane, a Karačić izborio igrača više za završne dvije minute. Mandić je pogodio s krila za 30-26, Šego je skinuo još jedan zicer, a Marin Šipić, izdanak Akademije Balić-Metličić, zaključio seriju 9-2 za slavlje brojnih hrvatskih navijača u Münchenu.
Nagradu za igrača utakmice dobio je Luka Stepančić iz ruku trenera Bayerna i bivšeg hrvatskog nogometnog izbornika Nike Kovača.