Hrvatska-Španjolska 6:6

0

Hrvatska vaterpolska reprezentacija predstavila se u Sisku gdje je u pomlađenom sastavu u prijateljskoj utakmici protiv Španjolske odigrala 6:6 (2:1, 2:1, 0:2, 2:2).

S tek dvojicom svjetskih prvaka iz Budimpešte u sastavu – Lorenom Fatovićem koji je u subotu igrao s Jugom CO Ligu prvaka protiv Barcelonete (9:9) i Antom Vukičevićem čiji je Marseille u dvije utakmice (11:10 i 7:5) izbacio splitski Jadran u četvrtfinalu LEN Eurokupa – Hrvatska se sjajno nosila sa Španjolskom. Vrlić i Fatović, koji se nažalost već u prvoj četvrtini ozlijedio, donijeli su 2:0. Smanjio je Barroso. Vukičević je realizirao peterac, Granados smanjio, a Vukičević svojim drugim golom vratio dva gola prednosti Hrvatskoj. U trećoj četvrtini naši nisu realizirali dvije situacije s igračem više, a Španjolci su to kaznili u završne dvije minute i preko Tahulla i Mallaracha stigli do prvog izjednačenja. Mallarach je šest minuta prije kraja zabio za jedino vodstvo Španjolske, a Benić zabio prvi gol Hrvatske nakon 13 minuta i 15 sekundi igre. Već u sljedećem napadu Buha je riješio igrača više za 6:5. Samo 15 sekundi kasnije, a tri i pol minute prije kraja, Granados je postavio konačnih 6:6. Imala je Hrvatska u sljedećoj akciji igrača više, ali Zović nije pogodio. Do kraja je Anić upisao svoju šestu obranu, zaustavio je pokušaj Granadosa. S druge strane je Lorrio obranio šut Vukičevića. Pinedo je imao 8, Lorrio 7 obrana i oni su uz Mallaracha najzaslužniji što je Španjolska izbjegla poraz.

Hrvatska i Španjolska okupile su se u Sisku na trodnevnim pripremama koje završavaju u utorak. Iskoristile su tako ove dvije reprezentacije to što su u drugom kolu FINA Svjetske lige slobodne i odradile zajedničko uigravanje za obaveze u Novoj godini.

Ovo je bila jedna predivna sportska priredba. Strahovito mi je drago zbog Siska i građana ovog grada da su imali priliku vidjeti našu reprezentaciju, kao i da smo mi imali priliku igrati u jednom ovako divnom ambijentu. Zaista jedno veliko hvala Sisku, našim domaćinima i svima koji su nas došli podržati. Bila je ovo lijepa utakmica, prava muška utakmica, konačan rezultat je možda na kraju najobjektivniji iako smo cijelu utakmicu vodili. Izuzetno sa zadovoljan izvedbom moje reprezentacije, s obzirom da su samo dva igrača iz Budimpešte sa Svjetskog prvenstva ovdje, od kojih smo bez jednog ostali zbog ozljede nakon prve četvrtine. Ovi mladi momci pokazali su da zaista na njih možemo računati u bliskoj budućnosti.S obzirom da smo igrali protiv kompletne reprezentacije Španjolske (10 od 13 igrača sa SP u Budimpešti na kojem je Španjolska bila 9., op. a.), ovaj rezultat dobija na težini. Baš je bio veliki gušt igrati u Sisku, hvala svim ljubiteljima sporta i vaterpola u ovom gradu. Bilo je predivno, izjavio je izbornik Ivica Tucak.

Bilo je fantastično igrati pred ovakvom publikom u ovakvom gradu. Atmosfera je bila odlična, a navijači vrhunski. Lijepo je igrati ispred punog plivališta. Sama utakmica bila je tvrda, s vrlo kvalitetnim protivnikom. Na kraju je ostalo neriješeno, ali mislim da možemo biti zadovoljni, rekao je reprezentativac Luka Lozina.

Sljedeće okupljanje svjetski prvaci će imati 15. prosinca na gala večeri Noć svjetskih prvaka u Zagrebu u predvečerje završnog turnira Kupa Hrvatske (Jug CO-POŠK i Mornar BS-Jadran parovi su polufinala u subotu, finale je u nedjelju). Sredinom siječnja u trećem kolu FINA Svjetske lige “barakude” gostuju u Njemačkoj. U veljači naši vaterpolisti idu u Rusiju, a onda dolaze u Split. U Poljudu će se od 15. do 17. veljače organizirati B skupina prve faze novog natjecanja, LEN Europa kupa. Hrvatska će igrati protiv Nizozemske, Malte, Grčke i Srbije.