Hrvatska treba +11

0

Na Europskom prvenstvu rukometaša, hrvatska će reprezentacija za plasman u polufinale trebati pobjedu s barem 11 golova razlike protiv domaćina Poljske uz poraz Francuske od Norveške.

U Krakowu je Poljska lako dobila Bjelorusiju, koja je tek petnaestak minuta držala rezultatski priključak. Jedino vodstvo Bjelorusa bilo je 1:0, zadnje izjednačenje 7:7, da bi domaći s 13:11 otišli na 19:12, imali i plus 10 (28:18), da bi Bjelorusija do kraja prepolovila zaostatak na konačnih 32:27. Michal Jurecki je s 9 golova bio najbolji pojedinac susreta, dok je Bjelorusiju predvodio Šilović sa 6 golova.

Prethodno je Norveška izvukla 31:31 protiv Makedonije. Izabranici Ivice Obrvana odigrali su svoju najbolju utakmicu na prvenstvu. Do 12:12 momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, da bi se pred poluvrijeme Makedonija odvojila na 17:13, u nastavku i na 21:16. Držala je Makedonija plus pet sve do 27:22 u 47. minuti. Norvežani su četiri minute prije kraja poveli 31:30, ali do kraja nisu dali gol, a Makedonija nije realizirala posljednji napad. Blokiran je pokušaj Kirila Lazarova, koji je s 11 golova bio igrač utakmice. Bjornsen je dao 6 za Norvešku.

Norveška ima 7 bodova, Francuska i Poljska po 6, Hrvatska 4, Makedonija 1, a Bjelorusija 0 bodova. U srijedu će igrati u 16 sati Makedonija-Bjelorusija, u 18.15 Francuska-Norveška, te u 20.30 Poljska-Hrvatska. Ako Norveška pobijedi Francusku, Hrvatska ima teoretsku šansu za plasman u polufinale. Zbog visokog poraza od Francuske (24:32) i uvjerljive pobjede Poljske nad Francuskom (31:25), u mogućem trokutu tri reprezentacije s po 6 bodova Hrvatska treba +11 s Poljskom za prolaz u borbu za medalje.