Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva!

0

Mlada hrvatska vaterpolo reprezentacija igrat će u finalu Svjetskog prvenstva u Podgorici nakon što je nadigrala Mađarsku s 21:17 (6:6, 6:4, 6:4, 3:3). Protivnik će joj biti Crna Gora.

Rezultat koji je primjereniji rukometnoj nego vaterpolskoj utakmici plod je izmijenjenih pravila. Svjetsko prvenstvo za igrače do 18 godina, naime, odvija se na kraćem igralištu, vrijeme maksimalnog trajanja napada također je skraćeno (s 30 na 25 sekundi), lopta je nešto manja, ali je smanjen i broj igrača u polju, sa šest na pet (plus vratar).

Poveli su Mađari 5:3 i 6:4, da bi Hrvatska odgovorila s pet pogodaka zaredom za 9:6. Mađarska je smanjila na 9:8, a Hrvatska novom serijom otišla na 12:8. Održavali su naši prednost do 16:12, Mađarska se 3 minute do kraja 3. četvrtine primakla na 16:14, ali su naši mladići opet odgovorili s tri pogotka zaredom pa je kod 19:14, pet i pol minuta prije kraja, pitanje pobjednika praktički bilo riješeno.

Pet je pogodaka postigao Jacob Merčep, četiri Franko Lazić, po tri Zvonimir Butić i Duje Pejković, a po dva Branimir Herceg, Lovro Paparić i Matias Biljaka. Sjajno je branio Luka Podrug, imao je 11 obrana, a mađarski vratari tek četiri.

Hrvatska će u finalu (subota, 21 sat) igrati protiv domaćina Svjetskog U-18 prvenstva, Crne Gore, koja je svladala Italiju s 11:10 (4:3, 3:2, 2:3, 2:2). Izravni prijenos može se gledati na službenoj internetskoj stranici prvenstva, http://www.wpolo.me/podgorica-2016.