Hrvatski košarkaši izgubili su od Litve u Vilniusu

0

Hrvatski košarkaši izgubili su od Litve u Vilniususa 62-79. S 4 pobjede i 6 poraza imaju minimalne izglede za plasman na Svjetsko prvenstvo.
Litva, koja je već osigurala nastup u Kini, početkom druge četvrtine vodila je 29:13. Hrvatska se u trećoj četvrtini približila na 47-45 da bi Litva u sljedećih 15 minuta serijom 30:8 došla do uvjerljivih 77-53 i osigurala svoju devetu pobjedu.Hrvatska u veljači mora pobijediti Poljsku na domaćem terenu s više od 5 poena razlike, a nakon toga i Mađarsku u gostima. U tom bi slučaju imala priliku osvojiti 3. mjesto u skupini koje vodi na Svjetsko prvenstvo. Hrvatski su košarkaši u Vilniusu pogodili samo 2 od 19 šuteva za 3 poena i 19 puta izgubili loptu. Bilan je dao 12 poena, Zubčić 11 uz pogođena samo 3 od 13 šuteva, a Mustapić 10 poena.