Hrvatski vaterpolisti do 19 godina nisu uspjeli proći u finale EP

0

Hrvatski vaterpolisti do 19 godina nisu se uspjeli plasirati u finale Europskog prvenstva koje se održava u Minsku. U polufinalnom su susretu izgubili od vršnjaka iz Grčke 0:8 (0:2, 0:3, 0:2, 0:1).

Grci su koristili svaku situaciju da ugroze našeg vratara Eugena Sunare pa su do poluvremena vodili 5:0. Kada su i treću četvrtinu dobili 2:0 Grci su posljednjih osam minuta odigrali “da prođe vrijeme”, ali su ipak uspjeli postići pogodak što našim igračima tijekom cijele utakmice nije pošlo za rukom ni nakon 22 udaraca na grčki gol.

Protivnik Grčke u finalu bit će Crna Gora koja je tek nakon boljih izvođenja peteraca pobijedila Španjolsku 16:15, nakon što je regularni tijek susreta završen 7:7.

Finalni susret igrat će se u nedjelju u 18.30, dok će Hrvatska i Španjolska susret za brončanu medalju početi sutra u 17 sati.