Jolly ispio Cedevitu!

0

Jolly je u derbiju 8. kola Hrvatske A1 košarkaške lige na šibenskom Baldekinu nadigrao Cedevitu s 84:78 (29:9, 17:19, 21:29, 17:21).

Jolly je dobio samo jednu četvrtinu, prvu, ali razlikom koju gosti do kraja nisu uspjeli uloviti. Dobili su domaći prvih 7 minuta s 26:5, a deset minuta kasnije otišli i na 25 poena razlike, 42:16. U završnici treće četvrtine Cedevita se primakla na 60:55, Jolly početkom četvrte imao 69:57, a gosti tri i pol minute prije kraja opasno zaprijetili kod 79:76. Pritom su imali i napad koji nisu realizirali. Minutu do kraja bili su i na 81:78, da bi Markulin tricom postavio konačan omjer.

Markulin i Novačić su ubacili po 17 poena (Novačić je tome dodao i 11 skokova), Scott 14 (uz 7 asistencija), Bilinovac 11, a kapetan Brkić 10 za Jolly. Cedevitu su predvodili Hopson s 27, Bundović s 19 (uz 10 skokova) i Musa sa 17 poena.

Jolly se tako pridružio Šibeniku i Splitu s po 7 pobjeda i jednim porazom. Cedevita je ostala na 6 pobjeda i pretrpjela drugi poraz. Slijede Cibona i Zagreb s omjerom 5-2 (u siječnju će odraditi zaostali međusobni susret), te Zadar s 5-3. Osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje, zasad drže Vrijednosnice Osijek s 4-4. Negativan skor imaju Alkar (3-5), Zabok i Gorica (2-6), Škrljevo i Kvarner (1-7), dok je Hermes Analitica još bez pobjede uz 8 poraza.