Jug CO u finalu Lige prvaka!

0

Jug CO drugu je godinu zaredom u finalu vaterpolske Lige prvaka! U polufinalu je svladao talijanski Pro Recco s 10:9 (4:2, 2:2, 3:4, 1:1) i došao na korak od obrane naslova.

Sjajno je Jug CO ušao u utakmicu, te golovima Jokovića, Lončara i Vrlića u prvih 6 minuta poveo 3:0. U završne 83 sekunde prve četvrtine postignuta su još tri pogotka. Smanjio je Ivović s igračem više, Obradović na isti način vratio Jug CO na plus tri, a Sandro Sukno realizirao peterac za 4:2.

Na isteku treće minute druge četvrtine Di Fulvio je smanjio zaostatak Talijana na samo jedan gol. Fondelli je imao priliku za izjednačenje s igračem više, ali je Bijač obranio. Pozvao je Kobešćak minutu odmora, nakon čega je Benić zabio za 5:3. Filipović je vratio Pro Recco na gol minusa. Garcia se pobrinuo da se na promjenu strana ode s 5:4 za Jug.

Baš kao protiv Olympiacosa, koji je u četiri minute stigao sa 7:2 na 7:7, Jug CO opet je loše otvorio treću četvrtinu. Pro Recco je u četiri minute preko Mandića, Sukna i Filipovića došao do prvog vodstva na utakmici.  Pokazalo se – i jedinog. Jer odgovorili su Dubrovčani istom mjerom! Marković, Lončar i Garcia u samo 84 sekunde okreću 6:7 na 9:7. U posljednjim sekundama Filipović je s igračem više smanjio na 9:8.

Perrone je iskoristio isključenje Bodegasa s pravom zamjene za 10:8. Imao je Jug CO još jednu brojčanu prednost, ali se Pro Recco obranio, a Filipović sjajnim udarcem izvana svojim četvrtim golom četiri minute do kraja vratio neizvjesnost. Obradović je pri povratku u fazu obrane zaradio isključenje, ali je Bijač spriječio izjednačenje. U posljednjoj minuti je na isti način isključen Garcia, kojem je prethodno Volarević obranio udarac. Filipović je lobao Bijača, ali je lopta pogodila gredu.

Lončar i Garcia dali su po dva, a Joković, Marković, Vrlić, Perrone, Benić i Obradović po jedan gol za Jug uz 9 obrana Bijača. Za Pro Recco je Filipović postigao 4, Sukno 2, a Di Fulvio, Mandić i Ivović po jedan gol. Tempesti je upisao 4, a Volarević, koji je ušao u završnim minutama, jednu obranu.