Jug CO trinaesti put vaterpolski prvak Hrvatske

0

Nakon Kupa Hrvatske i regionalne Triglav lige, Jug CO obranio je i naslov vaterpolskog prvaka Hrvatske. Gospari su s tri pobjede u tri utakmice bili bolji od Mladosti.

Nakon 7:1 3. svibnja u Gružu i 13:6 tri dana kasnije u Zagrebu, Jug CO je još jednom bio uvjerljiv na svom plivalištu i slavio s 11:4 (2:1, 2:1, 2:0, 5:2).

Poveo je Jug CO preko Perronea već u prvoj akciji, odmah je uzvratio Pavičić, a Joković nakon minute i 40 sekundi igre donio Jugu CO 2:1. Taj je rezultat 8 minuta ostao na semaforu, a nakon minute i pol igre u drugoj četvrtini, Zović je iz peterca izjednačio na 2:2. Nakon toga je Mladost punih 20 minuta ostala bez gola, a Jug CO ih je u tom razdoblju zabio čak 9 – Garcia, Obradović, Perrone, Macan, Marković (sve s igračem više!), Obradović, pa opet s igračem više Joković, treći put Obradović i na koncu bivši Mladostaš Lončar koji je iz kontre poentirao za 11:2! Biljaka i Zović su u pretposljednjoj minuti ublažili poraz Mladosti, nakon što je Bijača na vratima zamijenio Popadić, no Jug CO je ionako već počeo slaviti…

Dodajmo kako je Bijač na golu Juga CO upisao 4, a legendarni gospar Frano Vićan na golu Mladosti 9 obrana.

Jug CO pred sobom ima najteži zadatak – u Budimpešti će braniti naslov prvaka Europe.