Juniori Hajduka preskočili i drugu prepreku u Ligi prvaka

0

Juniori Hajduka su u uzvratnoj utakmici 2. kola UEFA Lige mladih u Bjelorusiji odigrali s Minskom 1:1 (0:1). Tako su s ukupnih 4:1 prošli među 24 najbolje juniorske momčadi Europe.

Hajduk će za plasman u osminu finala razigravati s jednom od 8 drugoplasiranih momčadi iz skupina Lige prvaka. Pobjednici skupina (koje se igraju paralelno i istovjetne su skupinama seniorske Lige prvaka) izravno ulaze u osminu finala. Ždrijeb je 14. prosinca u Nyonu, a doigravanje je na rasporedu 8. i 9. veljače. Do kraja natjecanja igra se samo jedna utakmica, a domaćina određuje ždrijeb.

U prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja sve do 45. minute. Duševski je imao loptu, Capan ga je faulirao nadomak kaznenog prostora, a slobodnije udarac u vodstvo Minska pretvorio Knjazev. Drugo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije, nizale su se prilike na obje strane, da bi u 72. minuti Filip Čuić postigao svoj šesti gol u četiri utakmice Lige prvaka. Prošao je Hrgović po lijevoj strani, a Čuić je povratnu loptu zakucao u lijevi golmanov kut za 1:1.

Hajduk je igrao u sastavu: Silić – Škaričić, Prpić, Bradarić, Letaj (od 90. Vladušić) – Capan, Krolo, Lazar (od 46. Pukštas), Brkljača (od 78. Vrcić) – Čuić (od 90. Petrović), Hrgović (od 81. Dominić).