Karlović i Konjuh u 3. kolu US Opena

0

Ivo Karlović i Ana Konjuh pridružili su se Marinu Čiliću u 3. kolu US Opena, završnog Grand Slam turnira teniske sezone. Karlović je nadigrao Amerikanca Younga, a Konjuh Japanku Naru.

Karlović je i treći put u tri međusobna susreta bez izgubljenog seta dobio Amerikanca Donalda Younga. Bilo je 6:4, 7:6(4), 6:4 za nešto manje od dva i pol sata igre. Karlović je prvi set riješio breakom u 3. gemu, te je kod 4:3 spasio dvije break-lopte. U drugom je setu jedine prilike imao Ivo, po jednu u 3. i 11. gemu. U tie-breaku je samo jedan poen otišao protiv servisa, osvojio ga je Karlović kod 4:4 i s dva svoja servisa zaključio set. U trećem je setu Karlović u prvom i petom gemu spasio po dvije break-lopte, da bi u 10. gemu došao do meč-lopte i odmah je realizirao. Sljedeći protivnik 21. nositelja Ive Karlovića bit će još jedan Amerikanac, kvalifikant Jared Donaldson.

Ana Konjuh nadigrala je Japanku Kurumi Naru sa 6:3, 6:3 za sat i 20 minuta. Nije joj smetao ni duži prekid zbog kiše nakon samo 8 odigranih poena. Povela je 3:1, ispustila tu prednost, ali i odgovorila s tri gema u nizu, od čega dva protiv servisa. U drugom je setu spasila jednu break-loptu kod 1:1, načinila je break za 4:2, kod 5:2 propustila meč-loptu, pa odservirala za meč. Imala je 40-0, stigla je Nara do izjednačenja, ali je Konjuh dobila sljedeća dva poena. Za plasman u osminu finala Konjuh će se boriti s naturaliziranom Amerikankom Varvarom Lepčenko, koja je iznenadila 15. nositeljicu, Švicarku Timeu Bacsinszky.

Mirjana Lučić-Baroni i Amerikanka Maria Sanchez u prvom su kolu parova nadigrale švicarski par Belinda BenčićKirsten Flipkens sa 6:4, 6:4. Marin Draganja i Britanac Dominic Inglot izgubili su od 15. nositelja, Austrijanca Olivera Maracha i Francuza Fabricea Martina, s 4:6, 6:0, 4:6. Zbog problema koje je prouzročila kiša, mečevi 1. kola mješovitih parova odgođeni su za petak.