Karlović jedva prošao, ispali Dodig i Lučić

0

Ivan Dodig i Mirjana Lučić-Baroni eliminirani su u 2. kolu Roland Garrosa, drugog Grand Slam turnira teniske sezone. Ivo Karlović je prošao s 12:10 u petom setu!

Ivo Karlović je 15 godina mlađeg (37-22) i 66 mjesta slabije rangiranog (28-94) Australca s pozivnicom Jordana Thompsona svladao nakon četiri i pol sata igre sa 6:7(2), 6:3, 7:6(3), 6:7(4), 12:10! Karlović je u prvom setu do 2:2 spasio četiri break-lopte, a kod 3:3 propustio 15-40. Trinaestu igru je otvorio poenom protiv servisa, pa izgubio tri na svom početnom udarcu. Drugi je set otvorio s 3:0 i bez problema ga priveo kraju. U trećem je setu jedinu priliku imao Thompson, bila je to set-lopta kod 5:4. Karlović je tie-break riješio s dva poena protiv servisa. U četvrtom setu je Thompson vodio od 2:0 do 5:3, propustivši pritom dvije prilike za dvostruki break kod 3:1. Karlović se vratio na 5:5, otvorio tie-break s 2:0, pa izgubio 7 od sljedećih 9 poena, od čega dva na svom servisu. U petom setu nije bilo prilika, tek jedan duži gem na servis Karlovića kad je Thompson kod 3:2 stigao do izjednačenja nakon što je Ivo imao 40-15. U sljedećih 8 gemova samo su dva poena otišla protiv servisa, po jedan na svakoj strani. Onda je Karlović kod 7:7 došao do 0-40. Nije uspio realizirati tri vezane break-lopte. Kod 9:8 je Thompson bio na dva poena od pobjede, imao je 15-30 i došao do 40-40, ali ne i do meč-lopte. I kod 10:9 je Thompson došao nadomak cilja, do 30-30. Karlović je kod 10:10 izborio nove dvije vezane break-lopte, 15-40, i napokon realizirao drugu priliku. Servis za meč je otvorio s tri asa (ukupno 41!), Thompson je dobio sljedeća dva poena, ali je treći uzastopni izlazak na mrežu Karloviću donio trijumf. U 3. kolu Div sa Šalate ide na boljeg iz dvoboja 2. i 164. tenisača svijeta, Britanca Andya Murraya i Francuza s pozivnicom Mathiasa Bourguea.

Dodigu je godinu dana stariji (31-32) i 25 mjesta bolje rangirani (77-52) Španjolac Fernando Verdasco prepustio samo 6 gemova. Verdasco, koji je prije 7 godina bio 7. tenisač svijeta, pet puta je bio u osmini finala Roland Garrosa. Na korak od izjednačenja svog najboljeg rezultata na pariškoj zemlji došao je sa 6:2, 6:1, 6:3 za samo 103 minute igre. Dodig je do 2:2 u prvom setu propustio tri break-lopte, pa izgubio 5 gemova zaredom, odnosno 13 od sljedećih 15. U drugom setu je jedini gem osvojio za 1:1, u trećem se vratio s 1:3 na 3:3, samo da bi izgubio tri gema zaredom, od čega dva na svom početnom udarcu. Bio im je to četvrti međusobni ogled i treća pobjeda Verdasca.

Lučić-Baroni je u dvoboju s gotovo upola mlađom (34-18) i duplo slabije rangiranom (52-101) Japankom Naomi Osaka poražena s 3:6, 3:6 za sat i dvije minute. U prvom je gemu izgubila servis, da bi od 1:3 zadnjih pet gemova prvog seta otišlo protiv servisa. Drugi je set Osaka otvorila s 4:0, Lučić-Baroni je vratila jedan izgubljeni servis, ali to je bilo sve. Najbolja hrvatska tenisačica nije uspjela ponoviti prošlogodišnji rezultat, 3. kolo, čime je izgubila priliku za ulazak među 50 najboljih tenisačica svijeta.