Karlović još čeka 300. pobjedu

0

Ivo Karlović već pola godine čeka svoju 300. pobjedu na ATP Touru. Osmi uzastopni poraz pretrpio je u osmini finala BRD Nastase Tiriac Trophy turnira u Bukureštu.

Na zemlji Bukurešta bolji od Karlovića, koji je kao 2. nositelj bio slobodan u 1. kolu, bio je 43 mjesta slabije rangirani (72-29) i 15 godina mlađi (22-37) Francuz Lucas Pouille. Bilo je 6:3, 6:4 za sat i dvije minute igre. Pouille je s 1:1 otišao na 5:1, Karlović je vratio jedan izgubljeni servis, ali nije uspio spasiti set. U prvom gemu drugog seta Karlović je spasio dvije vezane break-lopte, ali je u sljedećem gemu propustio 0-40. Kod 2:2 je Pouille došao do 0-40, Karlović je izvukao prve dvije break-lopte, ali treću nije. Priliku za povratak nije dobio. Pouille je slavio i u njihovom jedinom ranijem susretu, 2014. u Parizu, u dvorani Bercy, također u dva seta (6:1, 6:4).

Karlović je posljednju pobjedu ostvario još 29. listopada prošle godine u Baselu protiv Srbina Dušana Lajovića. U četvrtfinalu je propustio meč-loptu protiv Francuza Richarda Gasqueta. U Parizu (Bercy) je propustio servis za meč protiv Francuza Edouarda Roger-Vasselina. 2016. je otvorio u Aucklandu, gdje ga je u dva tijesna seta svladao Kanađanin Vasek Pospisil. U Melbourneu je kod 0:2 u setovima i 1:2 u trećem predao Argentincu Federicu Delbonisu. U Delray Beachu ga je u tri seta zaustavio australski kvalifikant John Patrick Smith. U Acapulcu je u drugom setu predao Slovencu s britanskom putovnicom Aljažu Bedeneu. U Monte Carlu je bolji od Karlovića bio Portugalac Joao Sousa.

Najstariji igrač među 30 najboljih i najviši tenisač svijeta trenutno je na omjeru od 299 pobjeda i 269 poraza. Karlović, koji je u karijeri osvojio 6 ATP turnira i zaradio 6.9 milijuna dolara od turnirskih nagrada, novu priliku za prekid crnog niza i jubilarnu 300. pobjedu imat će sljedećeg tjedna na 2. izdanju turskog Istanbul Opena, gdje će biti postavljen za 3. nositelja.