Karlović i Lučić Baroni prošli dalje

0

Ivo Karlović plasirao se u 3. kolo Australian Opena pobjedom protiv Australca Andrewa Whittingtona sa 6:4,6:4,6:4.

Div sa Šalate je rutinski odradio meč, ostvario je 19 aseva uz 85 posto osvojenih poena na prvom servisu. Slijedeći protivnik mu je Belgijanac David Goffin koji je u drugom kolu također u tri seta nadigrao Čeha Radeka Štepaneka.

Prvi put nakon 1998. godine Mirjana Lučić Baroni je izborila 3. kolo Melbournea. Za sat vremena je sa 6:3,6:2 doslovno pomela 3. nositeljicu Poljakinju Agnieszku Radwansku. Zanimljivo, ovo je bila tek druga pobjeda Mikice uopće na Australian Openu. U trećem kolu hrvatska tenisačica će igrati protiv Marije Sakkari od koje je poražena lani u kvalifikacijama u New Havenu. Grkinja je u 2.kolu pobijedila 28. nositeljicu Francuskinju Alize Cornet.

Naša najbolja tenisačica Ana Konjuh izgubila je sa 2:6,6:1, 4:6 od 22. nositeljice Australke Darije Gavrilove. U trećem setu se vodila velika borba,ali Dubrovčanka kod rezultata 3:4 nije iskoristila dvije break lopte. Donna Vekić nije imala nikakvih šansi protiv 17. nositeljice Dankinje Caroline Wozniacki, koja je slavila sa 6:1, 6:3.