Karlović propustio meč-loptu

0

Ivo Karlović nije ušao u finale ATP 500 turnira u Beču. U polufinalu je, uz propuštenu meč-loptu, izgubio od Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge sa 7:5, 5:7, 6:7(6).

U dvoboju 6. i 8. nositelja, nakon 2 sata i 38 minuta igre slavio je 8 mjesta bolje rangirani (15-23) i 6 godina mlađi (31-37) Tsonga. Prethodna dva međusobna susreta dobio je Karlović, oba na Wimbledonu (2009. i 2015.), oba s po 3:1 u setovima (u oba su tri od četiri seta otišla u tie-break). Tsonga je, doduše, bio uspješniji u finalu challengera u britanskom Surbitonu 2007. u dva seta (drugi je riješen u tie-breaku).

Karlović je realizirao svoju prvu break-loptu kod 5:5 u prvom setu, da bi u sljedećem gemu Tsonga propustio dvije prilike za povratak. Veliku je priliku Karlović imao u drugom setu. Poveo je 4:2 i propustio čak četiri, doduše nepovezane, prilike za drugi break. Odmah je izgubio servis, pa još jednom u posljednjem gemu prije tie-breaka. U trećem je setu Tsonga poveo 4:2, Karlović se vratio na 4:4, ali je u tie-breaku dva puta ispustio prednost. Imao je 4:2, pa 5:4 s dva svoja servisa, potom i meč-loptu protiv servisa kod 6:5, samo da bi Tsonga dobio tri poena zaredom.

Karlović je unatoč porazu povećao prednost u broju as servisa ove godine u odnosu na Amerikanca Johna Isnera. Dvojica najviših tenisača svijeta (211-208 cm) zajedno su zabila preko 2150 aseva (1103-1053). Preostaje još ATP Masters 1000 turnir u Parizu da bi Karlović izjednačio rekord Gorana Ivaniševića koji je jedini 6 godina zaredom imao najviše as servisa na ATP Touru.