Karlović u 2. kolu Pariza

0

Ivo Karlović ušao je u drugo kolo ATP Masters 1000 turnira u Parizu pobjedom protiv srpskog kvalifikanta Dušana Lajovića. Sljedeći protivnik bit će mu Marin Čilić.

Karlović je 69 mjesta slabije rangiranog (20-89) i 11 godina mlađeg (37-26) Lajovića riješio na svoj uobičajen način, u dva tie-breaka. Bilo je 7:6(4), 7:6(5) za 102 minute igre. Bio im je to sedmi međusobni susret i sedma pobjeda Karlovića, a treća ove godine nakon dva tie-breaka u Istanbulu i predaje Lajovića kod 6:2 i 1:1 u polufinalu meksičkog Los Cabosa.

Karlović je kod 2:3 u prvom setu spasio dvije break-lopte, a tie-break je prelomio poenom protiv servisa kod 2:2. U drugom je setu Karlović imao dvije prilike za oduzimanje servisa protivnika, u drugom i osmom gemu. Opet je tie-break riješio jedan poen protiv servisa, ovaj put kod 3:2. Karlović je došao do 6:3, Lajović je na svom servisu spasio dvije meč-lopte, ali je priliku na svom početnom udarcu Karlović realizirao za plasman u 2. kolo. Tamo ga čeka Marin Čilić, koji se bori za mjesto među osmoricom najboljih koji će nastupiti na ATP World Tour Finalsu u Londonu.