Kerber osvojila Wimbledon, Đoković u finalu

0

Njemica Angelique Kerber osvojila je Wimbledon pobjedom protiv Amerikanke Serene Williams. Srbin Novak Đoković je izborio finale pobjedom protiv Španjolca Rafaela Nadala.

Kerber je sa 6:3, 6:3 za malo više od sat vremena došla do trofeja i na trećem od četiri Grand Slam turnira, nakon što je 2016. osvojila Australian Open i US Open. Serena Williams deset i pol mjeseci nakon poroda nije uspjela doći do svog osmog Wimbledona čime bi izjednačila rekord Margaret Court s 24 trofeja na Grand Slam turnirima u pojedinačnoj konkurenciji. Williams se vratila s 0:2 na 3:2, ali je Kerber odgovorila s pet gemova u nizu i breakom za 4:2 u drugom setu prelomila meč.

Đoković i Nadal prekinuli su meč u petak u 23 sata po lokalnom vremenu, kad je Đoković poveo 2:1 u setovima. Nadal je izborio peti set, u kojem je Đoković imao loptu za 5:3, u sljedećem gemu izvukao 15-40, a kod 7:7 opet 15-40 i još jednu prednost Nadala. Vodeći igrač svijeta je kod 7:8 spasio meč-loptu, ali je dva gema kasnije izgubio servis bez izgubljenog poena. Đoković je nakon 5 sati i 20 minuta igre slavio sa 6:4, 3:6, 7:6(9), 3:6, 10:8. U nedjelju će igrati protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona, koji je u četvrtfinalu okrenuo 0:2 u setovima i spasio meč-loptu protiv Rogera Federera, a u polufinalu nakon 6 sati i 40 minuta s 26:24 u petom setu prošao i Johna Isnera. Dva polufinala za ukupno čak 12 sati tenisa!