Košarkaši Splita nakon 13 godina u finalu prvenstva Hrvatske

0

Košarkaši Splita su nakon 13 godina u finalu prvenstva Hrvatske. U sedmom dvoboju s Cibonom ove sezone ostvarili su i sedmu pobjedu. U Zagrebu su slavili s 93:71 (27:28, 25:17, 22:13, 19:13).

Samo 22 sata nakon završetka majstorice kvalifikacija za ABA ligu protiv Sparsa na Gripama, Splićani su u KC Dražen Petrović lakoćom dobili velikog rivala. Cibona je u drugoj četvrtini serijom 7:0 povela 42:40, a Split je odgovorio serijom 20:3 koju je Ukić zaključio s dvije trice za 60:45. Nije se Cibona više spustila ispod -10, dvije minute do kraja bilo je i 93:64.

18 poena za Split postigao je Roko Ukić, koji je u igri proveo 18 minuta. 16 je upisao Marko Luković, 13 oporavljeni Blaž Mesiček, 12 Pavle Marčinković (uz 7 skokova), a 10 Toni Perković.

Cibona nije pristala na odgodu utakmice s petka na subotu. Tako je uskratila dodatni dan oporavka svom najboljem igraču Roku Prkačinu koji je na parketu proveo samo 15 minuta i upisao 3 poena, 3 skoka i 4 osobne greške. Darko Planinić je dao 16 poena, Mateo Drežnjak 14, a Krešimir Novačić i Ivan Radovčić po 10.

U nedjelju će majstoricu polufinala odigrati Zadar i Gorica. Ako Zadar pobijedi, bit će domaćin prve dvije od mogućih pet utakmica finalne serije. Ako pobijedi Gorica, tu će prednost imati Split. Prva utakmica finala na rasporedu je u srijedu.