Košarkaši Splita poraženi kod Rogaške

0

Košarkaši Splita doživjeli su poraz u 2. kolu ABA lige 2. Na gostovanju kod Rogaške “Žuti” su zasluženo poraženi sa 75:81.

Momčad Ivice Skelina je čak dobro i prošla s obzirom sa su Slovenci tri minute prije kraja vodili 81:64. Split je kvalitetno otvorio utakmicu, poveo je 10:4, imao i 14:9 u petoj minuti, te plus dva 30:28 u 15. minuti. Do kraja prvog poluvremena Rogaška radi seriju 9:0 i odlazi na veliki odmor s prednošču od 37:30. Gosti su prijetli sve do kraja trećeg perioda ali nakon toga je na parketu postojala samo jedna momčad-Rogaška. Mate Kalajžić je s 18 koševa bio najefiksniji u momčadi Splita, Pavle Marčinković je dodao 11 poena. Kod Rogaške izdvojimo 18 koševa nekadašnjeg reprezentativca Mitje Nikolića.