Košarkaši Splita tijesno, ali zasluženo slavili u Osijeku

0

Košarkaši Splita u gostima su pobijedili Vrijednosnice Osijek sa 103:99 u susretu 18. kola HT Premijer lige. Split je tako učvrstio četvrto mjesto dok Osječani ostaju peti s tri pobjede manje.

Činilo se da će Split puno lakše do 13. pobjede. Nakon 6 minuta bilo je 24:10, na kraju prve četvrtine već 19 razlike. Dvije minute do kraja druge bilo je plus 22 (61:39 nakon trice Marčinkovića). Osijek je te dvije minute dobio s 8:0. U trećoj četvrtini je Split opet dva puta imao 19 razlike (66:47, 70:51), a na ulasku u zadnju minutu Vrgoč je pogodio za 81:67. Osijek je sljedećih 5 minuta dobio s 22:2 i prvi put poveo, 89:83.

Imala je domaća momčad dvije prilike za rješenje utakmice, ali je Lovri Bašiću suđena nošena lopta, a Andrija Ćorić je promašio tricu. Nakon četiri minute bez poena Splita Maj Kovačević je zabio tricu, Antonio Vranković zakucao, a Kovačević stavio novu tricu za povratak Splita u vodstvo, 91:91. U međuvremenu je Ćorić izgubio loptu, a Bašić promašio šut. Ćorić je tri minute prije kraja položio za 91:91.

Perković je uzvratio polaganjem, Bašić od dva bacanja pogodio samo drugo, Kovačević je promašio tricu, a i Bašić, ali je Buljević skokom u napadu omogućio Ćoriću polaganje za novo vodstvo Osijeka, 94:93. Dvije minute do kraja Vranković je položio za prednost Splita. Buljević je izgubio loptu, Perković promašio polaganje, Bašić izgubio loptu. Ključnim se pokazao napadački skok Vrankovića nakon što je Marčinković promašio otvorenu tricu s lijevog krila. Vranković je 50 sekundi do kraja položio za 97:94, Bašić je pucao tricu, ali se lopta zaglavila između obruča i table i pripala Splitu. Do kraja je Washington pogodio 6 od 7 slobodnih bacanja i osigurao pobjedu Splita.

Antonio Vranković upisao je 19 poena uz 10 skokova, Toni Perković je dodao 18 uz 7 asistencija, a James Washington 16 poena uz 9 asistencija i 6 skokova. Vrijednosnice Osijek predvodio je Lovre Bašić s 26 poena i 15 asistencija dok je Ćorić ubacio 25, a Buljević 19 poena.