Liverpool slavio protiv Rome 5:2

0

Liverpool je u sjajnoj prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka na Anfieldu svladao Romu s 5:2 na krilima fantastičnog dvostrukog strijelca i asistenta Mohameda Salaha.

Liverpool je odigrao fantastičnih 70 minuta stigavši do prednosti 5:0, no Roma je u završnici zabila dva gola i tako ostavila kakvu-takvu nadu za uzvrat koji je 2. svibnja u Rimu.

Junak utakmice bio je egipatski napadač Mohamed Salah koji je zabio dva gola (36, 45+1), a namjestio još dva. Sjajnu predstavu pružio je i Brazilac Firmino, koji je također zabio dva pogotka (62, 69) i upisao dvije asistencije, a među strijelce se upisao i Senegalac Sadio Mane (56). U završnici utakmice Roma je ublažila poraz golovima Edina Džeke (83) i Diega Perottija (85-11m).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za ‘Redse’, a u 74. minuti je zaradio žuti karton. Hrvatski branič je u 39. minuti bio blizu pogotka, a njegov udarac glavom nakon ubačaja iz kornera je završio na prečki, ali je preko njega Roma zabila i pogodak za 5:1.

Liverpoolu je ovo deseto polufinale u elitnom natjecanju Starog kontinenta, a do sada su sedam puta stigli do finala i pet se puta uspeli na europski tron, posljednji put 2005. godine. Roma je tek drugi put u svojoj povijesti u polufinalu Kupa ili Lige prvaka. Prvi put je prošla, ali je potom u finalu 1984. godine izgubila upravo od Liverpoola i to na svom Olimpicu.

U drugom polufinalnom susretu sastaju se Bayern i Real Madrid. Prva utakmica je u srijedu u Munchenu, a uzvrat je 1. svibnja u Madridu. Finale je 26. svibnja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.