Lucija brončana na Europskom prvenstvu

0

Prvog dana Europskog taekwondo prvenstva u švicarskom Montreauxu, Lucija Zaninović osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 49 kilograma.

U prvom je kolu Lucija bila slobodna, u drugom je pobijedila Grkinju Agni Danai Chioti prekidom zbog velike bodovne razlike kod 13:1, da bi u četvrtfinalu s 8:2 bila bolja od Turkinje Ipek Cidem. U polufinalu je Luciju s 4:2 svladala Srpkinja Tijana Bogdanović, brončana sa Svjetskog prvenstva. Nakon tri uzastopna naslova europske prvakinje, Lucija Zaninović morala se zadovoljiti broncom. Lijep je to rezultat uzmemo li u obzir da je Lucija pripreme podredila Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru pa joj je Europsko prvenstvo ove godine u drugom planu.

Bogdanović je u četvrtfinalu zaustavila i drugu hrvatsku predstavnicu u ovoj kategoriji, Kristinu Tomić, sa 6:2. Tomić je prethodno s 3:0 dobila Njemicu Giulianu Federici.

U ostale tri kategorije prvog dana natjecanja, hrvatski su predstavnici zapeli na prvoj prepreci. Davida Bizjaka (-54 kg) je prekidom zbog velike bodovne razlike (22:9) nadjačao Rumunj Ovidiu Trifan, Marka Maljkovića (-58 kg) na isti način (15:1) Turčin Cihat Cakmak, a Tenu Marinović (-46 kg) s tijesnih 4:1 Njemica Shae Rom Kim.

U petak će na tatami Ana Zaninović (-53 kg), Martina Zubčić (-57 kg), Bruna Vuletić (-57 kg), Lovre Brečić (-63 kg), Deni Andrun Razić (-63 kg), Filip Grgić (-68 kg) i Marko Mutak (-68 kg).