Martić, Čilić i Jurak uspješni na startu jakog turnira u Rimu

0

Na Foro Italicu u Rimu počeli su ATP Masters 1000 i WTA 1000 turniri. Hrvatski su predstavnici dobro krenuli, s tri pobjede u ponedjeljak.

Petra Martić prekinula je niz od 5 poraza pobjedom protiv Amerikanke Shelby Rogers, s kojom je u paru 5 dana ranije igrala četvrtfinale turnira iste kategorije u Madridu. Bilo je 5:7, 6:3, 6:4 za dva i pol sata. Sljedeća protivnica bit će joj bolja iz dvoboja 10. nositeljice, Švicarke slovačkih korijena Belinde Benčić, i “lucky loserice” Kristine Mladenović, Francuskinje srpskog podrijedla.

Marin Čilić je za sat i 45 minuta svladao tri mjesta bolje rangiranog Rusa s kazahstanskom putovnicom Alexandera Bublika. Poput Petre Martić, i on se vratio nakon gubitka prvog seta. Slavio je s 4:6, 6:2, 6:3. Čilićev će protivnik u 2. kolu biti 5. tenisač svijeta, Grk Stefanos Cicipas.

Darija Jurak i Slovenka Andreja Klepač ušle su u osminu finala parova. I one su izgubile prvi set, Ukrajinku Nadiju Kičenok i Rumunjku Ioanu Ralucu Olaru su prošle s 2:6, 7:5, 10:5.