Martić propustila tri meč-lopte, Fett i Tomljanović bez seta

0

Petra Martić propustila je tri meč-lopte za plasman u osminu finala WTA turnira u Luksemburgu. Bez osvojenog seta eliminirane su Ajla Tomljanović i Jana Fett.

Martić je nakon gotovo tri sata igre izgubila od Njemice rođene u Tuzli, četiri mjesta slabije rangirane (90-94) Andree Petković s 1:6, 6:3, 6:7(5). Tridesetogodišnja Petković je na turnir stigla s pozivnicom organizatora. Otvorila je meč s 5:0 i lako dobila prvi set. Martić, koja će u siječnju pogasiti 27 svjećica na torti, spasila je break-loptu u prvom gemu drugog seta i nakon šest izjednačenja povela 1:0. Svoju je prvu priliku propustila kod 2:1, da bi potom s tri gema u nizu otišla na 5:2 i izborila treći set. Uslijedila je prava sportska drama, Petković je imala 3:0 i 4:1, kod 4:2 od 0-40 stigla do izjednačenja, ali je Martić ipak vratila izgubljeni servis. Ipak nije uspjela izjednačiti na 4:4, Petković je kod 5:3 servirala za meč. Martić je nanizala tri gema za 6:5 i servirala za meč. Imala je i tri nepovezane meč-lopte, ali je Petković izborila tie-break. Prva četiri poena su otišla sa servisom, a sljedeća četiri protiv servisa (Martić je imala 3:2, izgubila oba poena na svom početnom udarcu, pa izjednačila na 4:4). Sljedeća dva poena osvojila je Petković i tako osigurala dvije meč-lopte. Prvu je Petra izvukla servisom, ali je Petković realizirala drugu na svom početnom udarcu.

Nakon što je prošla tri kola kvalifikacija, Jana Fett izgubila je od 12 mjesta bolje rangirane (98-86) i sedam i pol godina starije (20-28) Ruskinje Jevgenije Rodine s 5:7, 3:6. Meč je trajao sat i pol. Fett je u trećem gemu izgubila servis, potom okrenula 2:4 na 5:4 pa na servis Rodine propustila tri set-lopte. Ruskinja je zaključila set dobivši 11 od posljednjih 12 poena. Breakom u prvom i sedmom gemu, Rodina je u drugom setu povela 5:2, Fett je vratila jedan izgubljeni servis, ali je i peti put u meču poklekla na svom početnom udarcu.

Ajlu Tomljanović (WTA-157.) je za sto minuta sa 6:2, 6:4 nadigrala belgijska kvalifikantica, 88. igračica svijeta Alison Van Uytvanck. Godinu dana mlađa (23-24) Belgijanka otvorila je meč s 5:1, Tomljanović je u sljedećem gemu spasila dvije set-lopte, a kod 2:5 koš tri i od 40:0 za Van Uytvanck stigla do izjednačenja. Belgijanka je propustila i šestu set-loptu, ali sedmu ipak nije. Tomljanović je izgubila servis i na početku drugog seta, pa još jednom za 1:4, a u međuvremenu je propustila pet nepovezanih prilika za povratak. Vratila je jedan break, no to je bilo sve.