Mate Pavić u polufinalu Wimbledona!

0

Nakon što je osvojio US Open u mješovitom paru s Njemicom Laurom Siegemund, Splićanin Mate Pavić izborio je polufinale Wimbledona s Austrijancem Oliverom Marachom.

Pavić i Marach, postavljeni za 16. nositelje, u četvrtfinalu su sa 7:5, 6:2, 6:2 za sat i 45 minuta nadigrali poljsko-bjeloruski par Marcin MatkowskiMax Mirnyi. Otvorili su meč s 2:0, Matkowski i Mirnji su se vratili na 3:3 i poveli 5:4. Do kraja dvoboja Pavić i Marach su dobili 15 gemova, a izgubili samo četiri!

Nakon što su breakom kod 5:5 otvorili priliku za osvajanje prvog seta i nakon izjednačenja realizirali drugu set-loptu, propustili su tri nepovezane prilike na početku drugog seta. No od 1:2 su osvojili pet gemova zaredom. U trećem setu su iskoristili obje prilike, u trećem i sedmom gemu, a protivnicima još od sredine prvog seta nisu dali da h ugroze.

Pavić i Marach protivnike će saznati u srijedu. Mogli bi to biti Nikola Mektić i Franco Škugor, što bi značilo da će Hrvatska sigurno imati finalistu Wimbledona! Mektić i Škugor izgubili su prvi set od Čileanca Hansa Podlipnik-Castilloa i Bjelorusa Andreja Vasilevskija sa 6:7(8), dobili drugi sa 6:4, a kiša ih je prekinula kod 1:1 i 30-30 u trećem setu na servis protivnika. Nastavak je u 12.30.

U srijedu će na teren i Marin Čilić kojeg u 14 sati na terenu broj 1 očekuje četvrtfinalni dvoboj s Luksemburžaninom Gillesom Mullerom. Osminu finala mješovitih parova igrat će oko 16 sati Mate Pavić i Ukrajinka Ljudmila Kičenok protiv 9. nositelja, Kolumbijca Juana Sebastiana Cabala i Amerikanke Abigail Spears, oko 17 sati Ivan Dodig i Indijka Sania Mirza, 4. nositelji, protiv Finca Henrija Kontinena i Britanke Heather Watson, te oko 18 sati Nikola Mektić i Ana Konjuh s 10. nositeljima, Indijcem Rohanom Bopannom i Kanađankom Gabrielom Dabrowski.

Na terene All England Cluba će i Lea Bošković u konkurenciji juniorskih parova, ali i hrvatske teniske legende Iva Majoli, Goran Ivanišević i, po prvi puta u veteranskoj konkurenciji, Mario Ančić, koji u Wimbledonu uz Andrea Agassija pomaže Novaku Đokoviću. Nekadašnji polufinalist Wimbledona nastupit će u paru s Britancem Jamiem Delgadom, a organizatori su im dodijelili status drugih nositelja.