Matea 13. na 100 m leđno

0

Drugi dan natjecanja na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru zaključila je mlada splitska plivačica Matea Samardžić 13. mjestom u polufinalu na 100 m leđno.

Nakon što je u kvalifikacijama imala 13. vrijeme (1:00.46, samo 4 stotinke sporije od hrvatskog rekorda koji je isplivala u Splitu 25. veljače na prvenstvu Hrvatske), Matea je u polufinalu bila 14 stotinki sporija (1:00.60) i zauzela 13. mjesto. Podsjetimo, prvog dana natjecanja je za skoro tri sekunde popravila svoj hrvatski rekord na 400 m mješovito i zauzela 17. mjesto. Preostaje joj nastup u najjačoj disciplini, 200 m leđno, koja je na programu u četvrtak.

Košarkaši su oduševili pobjedom protiv Španjolske (72:70), rukometaši razočarali porazom od Katara (23:30). Nakon tri od pet kvalifikacijskih serija trapa, Josip Glasnović je 4. sa 72, a branitelj naslova olimpijskog pobjednika Giovanni Cernogoraz 18. sa 67 pogođenih glinenih golubova od 75 mogućih. U ponedjeljak slijede još dvije serije s po 25 letećih meta, a zatim će se šestorica najboljih boriti za medalje. Marija Marović bila je 33. u disciplini zračni pištolj 10 metara. Gimnastičarka Ana Đerek na preskoku je dobila nulu pretrčavši preko sprave. Na ručama nije nastupila, pa je ostala bez plasmana u višeboju. Na tlu je zauzela 52. (13.200),a na gredi 77. mjesto (11.433).