Messi 301, Barcelona na +6

0

Barcelona je s 3:1 u Gijonu u zaostaloj utakmici 16. kola povećala prednost pred konkurentima za naslov prvaka, a Leo Messi je upisao svoj 300. i 301. gol u Primeri.

Odolio je Gijon Barceloni u prvoj četvrtini susreta da bi u 25. minuti Messi s 25 metara pogodio donji lijevi kut za svoj jubilarni 300. gol u Primeri. Prvi je dao još 2005. Domaći su odmah odgovorili lijepom akcijom koju je na pas Menendeza s lijeve strane zaključio Castro pravovremenim uklizavanjem na suprotnoj stativi. Bilo je to u 27. minuti, a već u 31. Barcelona je stekla novu prednost u istoj koprodukciji. Suarez je odigrao povratnu loptu, Messi natrčao i s 8 metara lijevom nogom vanjskim felšom zakucao loptu pod gredu. U 62. minuti je vratar Gijona Cuellar u kutu kaznenog prostora nepotrebno srušio Neymara, ali se iskupio obranivši penal Suarezu u svom donjem desnom kutu. Pet minuta kasnije, Urugvajac je nakon dvije asistencije napokon upisao i pogodak i otklonio sve dvojbe oko raspodjele bodova. Aleix Vidal mu je gurnuo loptu na desnu stranu kaznenog prostora, a Suarez se riješio čuvara i precizno naciljao malu mrežu na suprotnoj strani gola.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu, kao i Alen Halilović za Gijon. Barcelona je ovom pobjedom pobjegla 6 bodova Atletico Madridu, a 7 Realu, primakavši se naslovu prvaka. Gijon je ostao na 16. mjestu, bod iza Rayo Vallecanoa, bod ispred Espanyola, te dva ispred Las Palmasa koji je trenutno prvi ispod crte opstanka u Primeri, tri ispred Granade i 6 ispred posljednjeplasiranog Levantea.