Mladost Ribola Kaštela-PAOK 2:3

0

Mladost Ribola Kaštela u prvoj je utakmici 2. kola odbojkaške Lige prvaka u Kaštel Starom tijesno izgubila od grčkog PAOK-a s 2:3 (20:25, 25:19, 24:26, 31:29, 12:15) nakon dva i pol sata igre.

U prvom su setu Kaštelani bili vidljivo impresionirani debitantskim nastupom u Ligi prvaka. Sredinom drugog seta se momčad Ivana Rančića sasvim opustila, otpustila kočnice i uvjerljivom predstavom izjednačila na 1:1. U trećem setu su Grci stalno vodili, u više navrata i s 4 poena razlike (12:16, 14:18), da bi Kaštelani na servis kapetana Corsinija poveli 24:23. Imali su veliku priliku na set-lopti, ali Ćosić nije prošao, što su gosti iskoristili i stigli do važne prednosti.

Domaća je momčad odlično reagirala, nisu Kaštelani klonuli duhom već su u 4. setu stigli do 17:12. No tada nisu realizirali kontru, a gosti su se brzo primakli na samo poen zaostatka (19:18, 20:19), a u završnici seta i poveli 22:21. Prošao je Ljaftov od bloka, zatim blokirao Đirlić za novo vodstvo domaćih – 23:22. Aut servis gostiju donio je set-loptu kod 24:23, ali je PAOK izjednačio, a Corsini je potom blokiran za 24:25. Iskupio se kapetan spašenom meč-loptom. Petković je uz pomoć mreže donio PAOK-u novu priliku, koju je poništio Đirlić. Šafranovićev je promašaj donio Kaštelanima drugu set-loptu. Đirlić, međutim, nije prebacio mrežu u pokušaju kuhanja protivničkog bloka. Novu je priliku osiguralo pojačanje Mladosti, kolumbijski tehničar Polchlopek. Smaragdis je izjednačio na 28:28, pa promašio servis za četvrtu set-loptu Kaštelana. Sakoglou je vratio stvari na početak, ali je njegov servis zapeo u mreži za 30:29. Ljaftov i Corsini su dobrim blokom osigurali kontru koju je Makedonac Aleksandar Ljaftov realizirao za 2:2 u setovima.

Nakon drame u četvrtom, više su koncentracije na početku petog seta imali gosti. Poveli su 5:2 i 6:3. Servisima Ljaftova, Kaštelani su se vratili i poveli 8:6. PAOK je s tri poena u nizu došao do 10:9. Jedan od najdužih poena u meču donio je gostima 13:11. PAOK je izborio dvije meč-lopte i realizirao već prvu. PAOK je veliki favorit u uzvratnom susretu koji je na rasporedu u nedjelju u Solunu. Boljega u 3. kolu čeka poljski Skra Belchatow.