Nada slavila u Sinju

0

Nada je pobjedom u Sinju s 25:19 (6:0) preuzela prvo mjesto na polovici regularne sezone Hrvatske lige ragbijaša. Utakmicu su obilježila tri igrača s istim imenom – Luka: Perlain, Lerotić i Kovačić.

Nakon neočekivanog poraza od Mladosti na Starom placu Nada se vratila pobjedničkim navikama dok Sinj nije uspio nastaviti svoj niz nakon slavlja protiv Ljubljane, Mladosti i Zagreba. U prvom poluvremenu bila je to tvrda utakmica s malo prilika. Nikola Pavlović u 8. minuti nije realizirao kazneni udarac za Sinj, a Nada je nekoliko minuta kasnije došla nadomak linije zgoditka, ali su se domaći uspjeli obraniti. U završnih pet minuta prvog poluvremena Nada je došla do prednosti, značajne više psihološki nego rezultatski. Luka Lerotić realizirao je dva kaznena udarca za 6:0.

I drugo poluvrijeme donijelo je pravu rovovsku bitku. Domaću je publiku na noge digao zgoditak Luke Kovačića za 5:6, ali Pavlović nije pogodio pretvaranje za moguće vodstvo Sinja. Tri minute kasnije, Nada je dočekala pogrešku domaćina i kaznila je preko hitrog Domagoja Plazibata uz precizno pretvaranje Lerotića za 13:5. Domaćini se još nisu posložili nakon primljenog zgoditka, a snažni Perlain je probio obranu Sinja, a Lerotić još jednom pretvorio za 20:5. S tri posjeda prednosti Nada je mogla zaigrati opuštenije, a taj je psihološki moment još jednom iskoristio Perlain za 25:5. Borbeni Sinjani nisu klonuli duhom, Kovačić je tri minute prije kraja uz pretvaranje Pavlovića smanjio na 25:12. Krenula je Nada po svoj četvrti zgoditak na utakmici, koji bi Splićanima donio bonus bod. Ali gosti su u tom naletu pogriješili, što je još jednom kaznio Kovačić, a Pavlović postavio konačnih 25:19. Nije bilo vremena za potpuni preokret, ali Sinj je upravo tim posljednjim poenima Pavlovića spustio razliku unutar jednog posjeda lopte što je domaćima donijelo bonus bod.

Mladost je nakon pobjede u Splitu teško poražena u Ljubljani s 8:69. Bez Nika Jurišića, s 24 poena glavnog junaka uspjeha protiv Nade (34:29), ali i još nekolicine prvotimaca, Mladostaši su pretrpjeli pravi rezultatski debakl. Na pola prvenstva, Nada ima 15 bodova, Sinj 13, a Mladost i Ljubljana po 10. Posljednji je Zagreb s jednim bodom, osvojenim u prošlom kolu tijesnim domaćim porazom od Sinja 8:10.

Slijedi trotjedna prvenstvena pauza zbog nastupa hrvatske reprezentacije protiv Izraela u Splitu 28.10 te Malte u gostima 4.11.u okviru Europskog prvenstva Konferencije 1 Jug.